Zwykły Bohater

EDYCJA 2014

Oto finaliści akcji Zwykły Bohater 2014

Oto finaliści akcji Zwykły Bohater 2014

Po burzliwych i niełatwych obradach Jury Zwykłego Bohatera wybrało osoby, które wezmą udział w finale tegorocznej akcji. Głosowanie potrwa do 7 grudnia. Tego dnia właśnie odbędzie się uroczysta gala finałowa akcji Zwykły Bohater 2014.

W kategorii BOHATERSTWO do finału został wybrany Jerzy Wątroba (głosuj). Mężczyzna uratował chłopca porwanego przez rzekę w czasie powodzi. Mariusz Niwiński (głosuj), drugi z finalistów tej kategorii, nie zważając na potencjalne niebezpieczeństwo udzielił pomocy zakrwawionemu człowiekowi, który nagle pojawił się na drodze. Panowie Paweł Kwiatkowski,  Karol Pietrzak oraz Edward Waciński (głosuj)– wspólnie uratowali dwie kobiety z tonącego w rzece samochodu.

W kategorii FAIR PLAY członkowie Jury docenili Pawła Berkietę i Krzysztofa Kalinowskiego (głosuj). Dwaj nastolatkowie uniemożliwi jazdę pijanemu  kierowcy. Tadeusz Centek (głosuj), który również znalazł się w gronie finalistów tegorocznej akcji Zwykły Bohater, to prawdopodobnie najstarszy wolontariusz w kraju. Mimo tego, że ma 93 lata, pomaga pacjentom jednego z hospicjów. Na miano Bohatera zasłużyła też Alicja Niedźwiecka – Zimała (głosuj), nauczycielka, która od ponad roku pomaga jednej z uczennic w swojej szkole.

W kategorii INICJATYWA na wyróżnienie zasłużył Mateusz Laskowski (głosuj), muzyk, który mimo tego, że sam walczy z chorobą, organizuje akcje charytatywne dla innych. Wanda Lewandowska (głosuj), krawcowa na emeryturze, sama wyszukuje osoby potrzebujące i m.in. szyje dla nich potrzebne rzeczy. Natomiast Martyna Kaczmarek (głosuj) wpadła na pomysł zorganizowania zbiórki krwi na terenie swojej szkoły. Akcja „wyszła” poza jej mury.

Zapraszamy go głosowania na finalistów akcji Zwykły Bohater 2014.

Odwiedź nasz profil Zwykły Bohater