Zwykły Bohater

EDYCJA 2014

O akcji

Zwykły Bohater to akcja wyjątkowa, już po raz czwarty prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Każdego roku nagradzamy ludzi niezwykłych, którzy zachowali się fair, wykazali się inicjatywą albo odwagą w niesieniu pomocy innym. Dzięki naszej akcji może o nich usłyszeć cała Polska. Jeśli znasz kogoś, kto jest Zwykłym Bohaterem - weź udział w akcji i zgłoś jego historię w jednej z trzech tegorocznych kategorii:

• FAIR NA CO DZIEŃ
• INICJATYWA
• BOHATERSTWO


Niech wszyscy poznają i docenią Twojego Zwykłego Bohatera! Może to on zostanie zwycięzcą? Nie czekaj dłużej, zgłoś go już dziś!


Fair na co dzień
Zdarza się, że wykonując z pozoru drobny gest, zmieniamy wiele w życiu innych ludzi. Przedstawiciel handlowy przerywa podróż, by udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku na drodze. Uczynna sąsiadka sprawdza, czy mieszkająca obok starsza pani czasem nie zasłabła, skoro na jej wycieraczce leży plik nieuprzątniętych ulotek. Taksówkarz raz w miesiącu wozi za darmo sąsiada do szpitala, a kierowca prywatnego busa co dzień podwozi dzieci z biednych rodzin do pobliskiej szkoły. Niby nic wielkiego, a jednak nie każdy postępuje w ten sposób. Ci, którym taka postawa nie jest obca, zasługują na nagrodę „Fair na co dzień”.


Inicjatywa
Pośród nas żyją ludzie skazani na samych siebie. Starają się sami rozwiązywać swoje problemy, lecz bywa to bardzo trudne. Pewnego dnia ktoś jednak ich zauważa i postanawia pomagać. Restaurator oferuje obiady dla ubogich, przedsiębiorca finansuje plac zabaw dla dzieci, ksiądz zbiera środki na prezenty dla biednych parafian, a lokalna społeczność doprowadza do zbudowania kładki nad torami. Jak widać, niektórzy działają społecznie, pozostali po prostu ułatwiają życie innym. Jednak każda z tego typu aktywności zasługuje na nominację w kategorii „Inicjatywa”.


Bohaterstwo
Zdarzają się w życiu sytuacje, w których jedna chwila decyduje o losie człowieka. I właśnie wtedy, kiedy waży się czyjś los, błyskawicznie pojawia się w głowie pytanie – czy pomóc? W takiej sytuacji bezinteresowna pomoc niejednokrotnie niesie ze sobą poważne ryzyko. A jednak są wśród nas tacy, którzy przedłożyli dobro innych ponad swoje, którzy uczynili znacznie więcej, niż można by od nich oczekiwać. Nieznajomy mężczyzna uratował tonącego w jeziorze chłopca, przypadkowy przechodzień obronił na przystanku kobietę przed atakiem pijanego napastnika. To właśnie oni są bohaterami, a ich niezwykłe uczynki zasługują na nagrodę w kategorii „Bohaterstwo”.

dodaj na wykop
Odwiedź nasz profil Zwykły Bohater